Eylül Öztürk aylık gelirini açıkladı

Engin ve Dilan Polat çiftinin kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanmasının ardından aralarında Eylül Öztürk’ün de bulunduğu birçok fenomenin mal varlığına el konulmuş, şirketlerine de kayyum atanmıştı.

Hakkındaki iddiaların ardından YouTube kanalında video yayınlayan Eylül Öztürk, bir e-ticaret firmasından kazançlarını sıralayarak aylık kazancını açıkladı.

Fenomenin öne çıkan cümleleri şöyle:

“Kazançlarımdan bahsetmek istiyorum. Burada önemli olan husus, bu kazançların vergisinin ödenip ödenmediği. Bununla ilgili belgeleri, evrakları zaten devlete sundum.”

“Gündemde sürekli kara para, fenomenler nasıl zenginleşti gibi hepinizin gündeminde olan konu. Ben size şimdi sektörü, sosyal medyayı anlatmak istiyorum.”

“Benim bir hikayemin günlük ortalama izlenme oranı 816 bin. Bana günlük en az 5 farklı markadan reklam teklifi geliyor. Kullanmadığım bir ürünü önermem, hiçbir zaman insanları kandırmadım.”

“Bu zamana kadar kimseyle paylaşmadım ama sizinle aylık kazancımı paylaşacağım. Bunu göstermek zorundayım. Eğer ben bunu yapmazsam hırsızlıkla, kara para aklamakla ve bunun gibi yüz kızartıcı suçlarla anılmaya devam edeceğim. Geçen sene 1 Aralık-31 Aralık tarihinde bir e-ticaret platformuna 626 bin 490 kişi getirmişim, 21 bin 925 kişi alışveriş yapmış. Ben o ay iş birliklerinden 216 bin lira kazanmışım. Link vererek de bu platforma 1 milyon 127 bin lira ciro yaptırmışım. Bunun karşılığında da 168 bin lira kazanmışım. Yani totalde o platformdan o ay 384 bin 815 lira kazanmışım.”

“2 MİLYON KAZANMIŞIM”

“1-30 Kasım’da ise 2 milyon 46 bin TL kazanmışım, platforma da 1 milyon 769 bin lira ciro yaptırmışım. 1-30 Eylül’de 1 milyon 88 bin TL kazanmışım. Bu sadece tek bir platform üzerinden. 1-31 Temmuz da ise 557 bin TL kazandım. 1-31 Ağustos’ta ise 603 bin 746 TL. İşler bu noktaya geldiği için çok özür diliyorum. Bu şekilde anıldığım için. İnsanların hayal edemediği bir sistemin içinde olduğum için.”

“Ben bir televizyon kanalından çok daha fazla izlenerek para kazanıyorum. Biri dirseğine kadar bilezik takar biri kafasına dolar… Bu işten nasıl para kazandığınız size kalmıştır. Bütün e-ticaret platformlarından kazançlarım belli, franchising şubelerimden aldığım bedeller ortada, akademimizden kazandığımız para, kendimize ait markadan kazandığımız para, bunların hepsi bende evraklı belgeli şekilde var.”

“PARAYLA SINANIYORUM”

“Bu kazanca rağmen benim parayla alakam bile olmadı. Ben hayatımın bir döneminde parasızlıkla, şimdi de parayla sınanıyorum.”

“Size aylık kazançlarımın sadece bir kısmını gösterdim. Aldığım evlerin tamamının kazançlarının kaynağı bunlardır. Sosyal medya gelirlerim, tiyatro gelirlerim, dizi ve sinema gelirlerim, sunuculuk gelirlerim, markamdan gelen paralar, kazandığım reklamlar.”

“HEPSİ ZAMAN İÇERİSİNDE ALINMIŞ EVLER”

“10 tane 125 bin dolardan alınmış ev. Hepsi zaman içerisinde alınmış evler, hepsinin parası bankadan bankaya geçirilmiş evler. Hepsi banka hesaplarında var zaten. Hepsi faturalı, banka kayıtlarıyla sabittir. Hepsi devlete teker teker sunulmuştur, muhasebe kaydı vardır.”

“Vergisi ödendi mi? Evet ödendi, devlete de bir lira borcum yoktur. Eksik bir şey yaptıysam bunu da çıkartırlar, cezası varsa bunu da öderiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir