Emirates Grubu Dubai çölünde dünya rekoru kırdı

Rekorun kırıldığı gün batımındaki yoga dersine 144 farklı milliyetten Emirates çalışanı katıldı.

Yüzlerce Emirates Grubu çalışanı, en çok milliyetten oluşan yoga dersi ünvanıyla yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırmak üzere bu hafta Dubai çölündeydi. Yeni yıla benzersiz bir sağlıklı yaşam girişimiyle başlamak için gün batımında düzenlenen etkinlikte, 144 farklı milletten katılımcı yer aldı.

Bu girişim, 110.000’den fazla çalışandan oluşan bir iş gücüne sahip Emirates Grubu içindeki zengin çeşitliliği gözler önüne serdi. BAE ve daha geniş Orta Doğu ülkelerinin yanı sıra Şili, Peru, Meksika, Saint Kitts, Nevis, Honduras, Moğolistan, Tonga ve Bahamalar gibi çok uzak ülkelerin mensupları da etkinlikte yer aldı.

Emirates Grubu’nun bir markası olan Arabian Adventures tarafından yönetilen, geniş bir alanda yer alan Al Lisaili Kampı’nda yapılan etkinlik, dünya rekoru denemesini ilk kez çöle taşıyarak katılımcılara eşsiz bir fırsat sundu.

Önceki rekor 2023 yılında New York’ta Birleşmiş Milletler genel merkezinin bahçesinde 135 farklı milletten kişiyle kırılmıştı.

Emirates Grubu İnsan Kaynakları Kıdemli Başkan Yardımcısı Oliver Grohmann konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bugün Emirates Grubu’nun çeşitliliğini kutluyoruz. Dubai; yaşamak, çalışmak ve yatırım yapmak için çekiciliğiyle dünya çapında tanınan, aranan bir seyahat noktası ve biz, gerçek anlamda çok uluslu, yerli bir şirketi temsil etmekten gurur duyuyoruz. Rekor kıran etkinliğimizde BAE vatandaşları ve Dubai’de yaşayan diğer milliyetlerin mensupları, Emirates Grubu içindeki çeşitli ülkeleri temsil etti. Etkinliğimize Emirates kabin ekibi, dnata havalimanı operasyon çalışanları, Arabian Adventures safari rehberleri, dnata Travel uzmanları ve çok daha fazlası dahil oldu. Bu etkinlik, kuruluşumuz bünyesinde bir sağlık kültürünü teşvik etmeye yönelik devam eden yolculuğumuzun bir parçası ve tüm Emirates Grubu çalışanlarının sağlığına verdiğimiz önemi ortaya koyuyor. 2024’te fitness ve sağlıklı yaşam konusundaki girişimlerimizi artıracağız.”

Rekor kıran yoga dersi, aynı zamanda yoga uygulayıcısı olarak eğitim almış Emirates Grubu personeli tarafından gerçekleştirildi. Girişimde sağlıklı yaşam ön planda yer alırken; Emirates’in psikoloji birimindeki kıdemli danışmanı olan sertifikalı bir farkındalık öğretmeni de yeni yıl için sağlıklı bir zihniyeti teşvik etmek amacıyla sağlıklı yaşam seansı düzenledi. dnata Travel Grup ekibinin bir üyesi de genellikle meditasyon ve şifa ile ilişkilendirilen ‘tongue drum’ çalan bir meslektaşının yanında rahatlatıcı müzik sunmak için etkinlikte DJ’lik yapmak üzere sahneye çıktı.

Katılımcılar için oluşturulan sürdürülebilir yoga matları biyolojik olarak parçalanabilen mantardan yapılırken, Emirates’in sıfır atık taahhüdünün bir parçası olarak tüm personele yeniden kullanılabilir su şişeleri verildi.

 

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı global merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Modern, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir