Nintendo Switch 2 söylentileri oyunseverleri heyecanlandırıyor

Öncelikle belirtelim, Nintendo’nun yeni oyun konsolu Switch 2‘nin piyasaya sürülmesiyle ilgili söylentiler ağızdan ağıza dolaşıyor. Bu yeni modelin önümüzdeki yıl içerisinde oyuncularla buluşacağı ifade ediliyor. Bu bilgiler, Microsoft ve FTC arasındaki son davada ortaya çıkan mahkeme belgelerinden kaynaklanıyor. Belirtilen belgede, Microsoft’un Nintendo’nun yeni modeli hakkında bir takım yorumlar yaptığı ve şirketin Switch’in halefi olan bu modeli, önümüzdeki yıl piyasaya süreceğine dair beklentileri dile getirdiği belirtiliyor.

Bu durum, rakip firmaların Nintendo’nun yeni nesil taşınabilir konsolu Switch 2’yi 2024 yılında piyasaya süreceği beklentilerini doğruluyor gibi gözüküyor. Ancak bu konuda herhangi bir resmi açıklama gelmedi ve Nintendo Başkanı Doug Bowser, mevcut Nintendo Switch modelinin hayatının daha birkaç yıl daha süreceğini belirtmişti. Bowser bu yılın başlarında, “Switch’e olan talebin devam ediyor olması bizim için oldukça sevindirici.

Nintendo Switch 2 söylentileri oyunseverleri heyecanlandırıyor

Gelecekteki herhangi bir konsol veya cihazla ilgili resmi bir duyuru yapmak için hala bir sebebimiz yok. Nintendo Switch hakkında hala çok olumlu düşünüyoruz” şeklinde bir açıklama yapmıştı.

Ancak, tüm bu bilgiler henüz resmi olarak doğrulanmış değil, bu yüzden bu tür söylentilere her zaman bir doz şüpheyle yaklaşmanızı tavsiye ediyoruz. Hatta, bu yılın Haziran ayında ortaya çıkan başka bir raporda, bir Activision Blizzard yetkilisinin, yeni Nintendo Switch 2‘nin PlayStation 4 ve Xbox One kadar performanslı olabileceği iddiasında bulunduğunu belirtmiştik. Bu konudaki en son güncellemeleri öğrenmek için bizi takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir