Google, dünya çapındaki gençlere Bard AI sohbet robotuna erişim sağlıyor

Şirket artık dünyanın birçok ülkesindeki gençlere, dilleri İngilizce olarak ayarlandığı ve kendi Google hesaplarını yönetebilmeleri için gereken minimum yaşı karşıladıkları sürece Bard AI sohbet robotuna erişim olanağı sağlayacak. Minimum yaş gereksiniminin ülkeler arasında farklılık gösterdiğini ancak 13 ila 16 yaş arası olduğunu unutmayın.

Google, gençlerin Bard’dan sınıf başkanı konuşmasının nasıl yazılacağı, hangi üniversitelere başvuracaklarına dair öneriler ve bilim fuarı proje fikirleri bulma konusunda yardım isteyebileceklerini söylüyor. Başka bir deyişle, o yaşlardaki çocuklar Google’a ne soruyorsa onları sorabilecekler. Şirket aynı zamanda bir matematik öğrenme deneyimi de ekliyor; böylece genç kullanıcılar bir matematik sorusu yazabilir veya fotoğrafını yükleyebilir ve chatbot onlara çözümü adım adım gösterebilir.

Google, dünya çapındaki gençlere Bard AI sohbet robotuna erişim sağlıyor

Google, Arama Üretken Deneyimi (SGE) reşit olmayanlara açtığında olduğu gibi, “uygun önlemleri” uygulamaya koyduğunu söylüyor. Şirket, Bard’ı genç kullanıcılara yönelik uygunsuz içeriği tanıması konusunda eğitti; böylece yasa dışı veya yaşa uygun olmayan yanıtlar gösterilmeyecek.

Buna ek olarak Bard, genç bir kullanıcı gerçeğe dayalı ilk sorusunu sorduğunda çift kontrol yanıt özelliğini otomatik olarak çalıştıracak çünkü bu kişiler yüksek lisans eğitimlerinde “halüsinasyon” adı verilen yaygın bir olgunun farkında olmayabilirler. Üretken bir yapay zeka sohbet robotunun halüsinasyon görmesi, saçma ve yanlış yanıtlar vermesi anlamına geliyor. Google, gelecekte tüm yeni Bard kullanıcıları için çifte kontrol gerçekleştireceğini söylüyor. Gençler için, “bilgi okuryazarlığı ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için” ilk sorudan sonra bile çift kontrolün kullanılmasını önermeye devam edecek.

Son olarak Google, özellikle genç gençler için, aşağıda yer alan videonun onlara gösterilmesi de dahil olmak üzere bir katılım süreci tasarladı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir