Ankara’daki Bombalı Saldırıda Kullanılan Aracın Sahibi Veteriner Mikail Bozdoğan’ın Hikayesi Ortaya Çıktı!

Ankara’daki bombalı saldırı girişiminde kullanılan aracın, Kayseri’nin Develi ilçesinde gasp edildiği belirlenmişti. Teröristlerin, aracın sahibi veteriner Mikail Bozdoğan’ı öldürdüğü öğrenilmişti. İki yıllık evli ve 6 aylık bebeği olan Bozdoğan’ın hikayesi ortaya çıktı.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gerçekleştirilen bombalı saldırı girişiminde kullanılan aracın çalıntı olduğu belirtilmişti.

Teröristlerin Kayseri’nin Develi ilçesinde veteriner Mikail Bozağan’ı öldürüp kullandığı aracı gasp ettikleri ortaya çıkmıştı.

Mikail Bozlağan’ın akrabası Bahri Bozlağan, Mikail’i şu sözlerle anlattı: “Bizim yeğenimiz vatanına, milletine saygılı, buradaki insanların herkesin yardımına koşan, çalışkan bir insandı. Çevre köylerde de son derece sevilen, sayılan bir insandı. Bu şerefsizler, bu vatan hainleri nerelerden gelmişler. Bizim buralarda öyle bir insanlar da yok işin açıkçası.”

Adana sınırına bir tedaviye beraber gideceği arkadaşının Mikail’e ulaşamaması üzerine ailesini aradığını ve babasının da bulmak için yola çıktığını belirten Bozdoğan, “Babası yolda ıslaklık görmüş, yağmur filan yağmıyordu, şüphelenmiş çünkü çocuk daha önceden oralarda ufak bir kaza geçirmişti, kışın arabanın kaymasından dolayı. Babası hemen durmuş, arabayı aramış, bulamamış. Çocuğun orada hem kafasına sıkmışlar hem sert bir cisimle kafasına vurmuşlar. Vardığımızda zaten vefat etmişti.” dedi.

2 yıllık evli ve 6 aylık bebeği olan Mikail Bozlağan’ın 6 yaşındayken Develi ilçesinde kuzeniyle 2005’te mantar topladığı sırada kaybolduğu, 4 gün sonra Adana’nın Feke ilçesinde sağ bulunduğu öğrenildi. Mikail’in amcasının oğlu Hüseyin Bozlağan’ın ise cansız bedeni bulunmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir