AK Parti’de liste için e-temayül

AYŞEGÜL KAHVECİOĞLU Ankara – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti tüzüğünde yer alan 3 dönem kuralına takılanlar dahil tüm milletvekillerinin yeniden adaylık müracaatında bulunması talimatını verdiği ifade edilmişti.

AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı için başvuru süreci dün akşam saat 17.00’de sona erdi. 25 Mart’ta il başkanlıkları üzerinden teşkilat üyelerine, o ildeki milletvekili aday listesinde kimleri görmek istedikleri sorulacak. İlk kez genel seçimler öncesinde elektronik ortamda yapılacak temayül yoklamasının sonuçları anında genel merkezin sistemine düşecek. Sonuçlar ise açıklanmayacak.

Öte yandan AK Parti MYK ve MKYK üyesi 73 ismin, Genel Merkez’de kurulacak temayül komisyonunda görevlendirilmeleri ihtimaline karşı 25 Mart’ta Ankara’da bulunmaları istendi. Temayül, milletvekili listelerinin belirlenmesinde tek belirleyici olmayacak; bunun yanı sıra adaylar Genel Merkez tarafından mülakata da alınacak. İsimlerin belirlenmesinde her ilde yapılan anketler de etkili olacak.

Çıkacak veriler doğrultusunda listelere son şeklini Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir